| Style | Aviator |
| Brand | Under Armour |
| Type | Sunglasses |
| MPN | UACRUISE-0VK-61 |
| Department | Men |
| Gender | Men's |
| Lens Width | 61 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Arm Length | 140 mm |
| Frame Color | Blue |
| Other Frame Color | Matte Black Blue |
| Frame Material | Plastic |
| Frame Shape | Aviator |
| Lens Color | Blue |
| Other Lens Color | Blue Mirror |
| Lens Protection | 100% UV Protection |
| Polarization | Non-Polarized |
| Country of Origin | Made in China |