| Style | Cat Eye |
| Brand | Levi's |
| Type | Sunglasses |
| MPN | LV5011-S-35J-56 |
| Department | Women |
| Gender | Women's |
| Lens Width | 56 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Arm Length | 145 mm |
| Frame Color | Pink |
| Other Frame Color | Pink |
| Frame Material | Metal |
| Frame Shape | Cat-Eye |
| Lens Color | Pink |
| Other Lens Color | Pink Gradient |
| Lens Protection | 100% UV Protection |
| Polarization | Non-Polarized |
| Country of Origin | Made in China |