| Style | Rectangle |
| Brand | Smith Optics |
| Type | Sunglasses |
| MPN | OVERDRIVE-N-4CW-61 |
| Department | Unisex |
| Gender | Unisex |
| Lens Width | 61 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Arm Length | 135 mm |
| Frame Color | Yellow |
| Other Frame Color | Yellow Black |
| Frame Material | Plastic |
| Frame Shape | Rectangular |
| Lens Color | Green |
| Other Lens Color | Green Multilayer |
| Lens Protection | 100% UV Protection |
| Polarization | Non-Polarized |
| Country of Origin | Made in Italy |