| Style | Aviator |
| Brand | Isabel Marant |
| Type | Eyeglasses |
| MPN | IM0015-PEF-49 |
| Department | Women |
| Gender | Women's |
| Lens Width | 49 mm |
| Bridge Width | 23 mm |
| Arm Length | 150 mm |
| Frame Color | Gold |
| Other Frame Color | Gold Green |
| Frame Material | Acetate |
| Frame Shape | Aviator |
| Lens Color | No Color |
| Other Lens Color | Demo Lens |
| Country of Origin | Made in China |