| Style | Square |
| Brand | Ben Sherman |
| Type | Sunglasses |
| MPN | BSSEBASTIANPM02 |
| Department | Men |
| Gender | Men's |
| Lens Width | 55 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Arm Length | 142 mm |
| Frame Color | Brown |
| Other Frame Color | Tortoise |
| Frame Material | Plastic |
| Frame Shape | Square |
| Lens Color | Brown |
| Other Lens Color | Brown |
| Lens Protection | 100% UV Protection |
| Polarization | Polarized |
| Country of Origin | Made in China |