

| Battery 2 Amp Hour | 5 Ah/2.5 Ah |
| Power Source | Cordless |
| Case Type | Bag |
| Bluetooth Compatibility | No |
| Fastener Length (Max.) | 1-3/4 in |
| Max. Fastener Length | 1-3/4 in |
| Battery Amp Hour | 2 Ah |
| Firing Modes | Selective |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 18V |
| Fastener Type | Roofing Nails |
| Height | 13.31 in. |
| Min. Fastener Length | 7/8 in |
| Width | 5.28 in. |
| Battery Warranty | 2 Year |
| Wifi compatibility | No |
| Fastener Length (Min.) | 7/8 in |
| Batteries Included | 2 |
| Battery Type | Li-Ion |
| Weight | 8.6 lbs. |
| Fastener Capacity | 120 |
| Case Included | Yes |
| Length | 13.19 in. |
| Charger Included | Yes |
| Depth of Drive | Tool-Free |
| Battery System | MultiVolt |


