| Style | Square |
| Brand | Michael Kors |
| Type | Eyeglasses |
| MPN | MK4123U-3930-57 |
| Department | Men |
| Gender | Men's |
| Lens Width | 57 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Arm Length | 145 mm |
| Frame Color | Brown |
| Other Frame Color | Vintage Tortoise |
| Frame Material | Plastic |
| Frame Shape | Square |
| Lens Color | No Color |
| Other Lens Color | Demo Lens |
| Country of Origin | Made in China |