| Style | Square |
| Brand | Moschino |
| Type | Eyeglasses |
| MPN | MOS109-S-807-55 |
| Department | Women |
| Gender | Women's |
| Lens Width | 55 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Arm Length | 140 mm |
| Frame Color | Black |
| Other Frame Color | Black |
| Frame Material | Acetate |
| Frame Shape | Square |
| Lens Color | Grey |
| Other Lens Color | Grey |
| Lens Protection | 100% UV Protection |
| Polarization | Non-Polarized |
| Country of Origin | Made in China |