| Style | Cat Eye |
| Brand | Moschino |
| Type | Sunglasses |
| MPN | MOS063-S-807-53 |
| Department | Women |
| Gender | Women's |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 21 mm |
| Arm Length | 140 mm |
| Frame Color | Black |
| Other Frame Color | Black |
| Frame Material | Plastic |
| Frame Shape | Cat-Eye |
| Lens Color | Blue |
| Other Lens Color | Blue |
| Lens Protection | 100% UV Protection |
| Polarization | Non-Polarized |
| Country of Origin | Made in China |