| Style | Butterfly |
| Brand | Guess |
| Type | Sunglasses |
| MPN | GF0426-53F-61 |
| Department | Women |
| Collection Name | Factory |
| Gender | Women's |
| Lens Width | 61 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Arm Length | 145 mm |
| Frame Color | Yellow |
| Other Frame Color | Blonde Havana |
| Frame Material | Plastic |
| Frame Shape | Butterfly |
| Lens Color | Brown |
| Other Lens Color | Brown Gradient |
| Lens Protection | 100% UV Protection |
| Polarization | Non-Polarized |
| Country of Origin | Made in China |