| Style | Square |
| Brand | Marc Jacobs |
| Type | Sunglasses |
| MPN | MARC537-0FWM-17 |
| Department | Women |
| Gender | Women's |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Arm Length | 145 mm |
| Frame Color | Beige |
| Other Frame Color | Nude |
| Frame Material | Metal |
| Frame Shape | Square |
| Lens Color | No Color |
| Other Lens Color | Demo Lens |
| Polarization | Non-Polarized |