| eBayMerchantSKU | BAGS-0B3V-UR |
| Style | Square |
| Brand | Jimmy Choo |
| Type | Sunglasses |
| MPN | BAGS-0B3V-UR |
| Department | Women |
| Gender | Women's |
| Collection Name | Fashion |
| Lens Width | 56 mm |
| Bridge Width | 16 mm |
| Arm Length | 145 mm |
| Frame Color | Purple |
| Other Frame Color | Violet |
| Frame Material | Plastic |
| Frame Shape | Square |
| Lens Color | Purple |
| Other Lens Color | Violet |
| Lens Protection | 100% UV Protection |
| Polarization | Non-Polarized |
| Country of Origin | Made in Italy |