| Style | Aviator |
| Brand | Fila |
| Type | Sunglasses |
| MPN | SF9487-650BLA |
| Department | Men |
| Gender | Unisex |
| Lens Width | 65 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Arm Length | 145 mm |
| Frame Color | Black |
| Other Frame Color | Black |
| Frame Material | Metal |
| Frame Shape | Aviator |
| Lens Color | Grey |
| Other Lens Color | Grey Gradient |
| Lens Protection | 100% UV Protection |
| Polarization | Non-Polarized |