| Style | Cat Eye |
| Brand | Lacoste |
| Type | Eyeglasses |
| MPN | L2952-214-54 |
| Department | Women |
| Gender | Women's |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Arm Length | 140 mm |
| Frame Color | Brown |
| Other Frame Color | Havana |
| Frame Material | Acetate |
| Frame Shape | Cat-Eye |
| Lens Color | No Color |
| Other Lens Color | Demo Lens |
| Country of Origin | Made in China |