| Style | Square |
| Brand | Lacoste |
| Type | Eyeglasses |
| MPN | L188S-033-59 |
| Department | Men |
| Gender | Men's |
| Lens Width | 59 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Arm Length | 135 mm |
| Frame Color | Grey |
| Other Frame Color | Gunmetal |
| Frame Material | Metal |
| Frame Shape | Square |
| Lens Color | Grey |
| Other Lens Color | Grey Gradient |
| Lens Protection | 100% UV Protection |
| Polarization | Non-Polarized |
| Country of Origin | Made in China |