| Style | Square |
| Brand | Karl Lagerfeld |
| Type | Eyeglasses |
| MPN | KL6152-275 |
| Department | Men |
| Gender | Men's |
| Lens Width | 52 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Arm Length | 140 mm |
| Frame Color | Green |
| Other Frame Color | Light Khaki |
| Frame Material | Acetate |
| Frame Shape | Square |
| Lens Color | No Color |
| Other Lens Color | Demo Lens |
| Country of Origin | Made in China |