| Style | Square |
| Brand | Maui Jim |
| Type | Sunglasses |
| MPN | MJ0663S-002 |
| Department | Men's |
| Collection Name | Keha |
| Gender | Men's |
| Lens Width | 63 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Arm Length | 125 mm |
| Frame Color | White |
| Other Frame Color | White |
| Frame Material | Plastic |
| Frame Shape | Square |
| Lens Color | Blue |
| Other Lens Color | Blue Hawaii Mirror |
| Lens Protection | 100% UV Protection |
| Polarization | Polarized |
| Country of Origin | Made in Italy |