| Base Color | Black |
| Length | 90 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Mounting Position | Left |
| Product Name | Footpegs |
| Model | Hybrid |
| Riding Style | Adventure Touring / Dual-Sport |
| Width | 57 mm |
| Mounting Style | Bolt-On |
| Finish | Anodized |
| Color/Finish | Anodized |
| Color/Finish | Silver |
| Units | Pair |
| Width | 2-1/4" |
| Color/Finish | Black |
| Length | 3-9/16" |
| Riding Style | Off-Road |
| Mounting Position | Front |
| Mounting Position | Right |
| Style | Standard |
| Application | Driver |
| Features | Use OEM Springs |
| Type | Fixed |
| 2003-2006 | Kawasaki | KLX 400 |
| 1991-2002 | Suzuki | RM 125 |
| 2000-2009 | Suzuki | DR-Z 400 S |
| 2000-2007 | Suzuki | DR-Z 400 E |
| 1993-1998 | Suzuki | RMX 250 |
| 2005-2009 | Suzuki | DR-Z 400 SM |
| 1991-2002 | Suzuki | RM 250 |
| 2000-2004 | Suzuki | DR-Z 400 |