| Clamping Diameter | 1-1/4" |
| Width | 35-1/4" |
| Features | Adjustable |
| Color/Finish | Chrome |
| Features | Accepts Heated Grips |
| Product Name | Handlebar |
| Base Color | Silver |
| Features | Knurled Center |
| Pullback/Sweep | 9-3/4" |
| End Rise | 13" |
| Features | For Hydraulic Clutch |
| Features | Notched for Throttle-By-Wire |
| Material | Steel |
| Finish | Chrome |
| Controls Diameter | 1" |
| Features | Internal Wiring |
| Handlebar Diameter | 1-1/4" |
| Riding Style | Street |
| Center Width | 11-1/2" |
| Type/Bend | Ape Hanger |
| Units | Each |
| 2023-2024 | Harley-Davidson | CVO Street Glide FLHXSE |
| 2024 | Harley-Davidson | Street Glide EFI FLHX |