| Style | Rectangle |
| Brand | Converse |
| Type | Eyeglasses |
| MPN | CON-COND-K51 |
| Department | Men |
| Gender | Men's |
| Lens Width | 51 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Arm Length | 140 mm |
| Frame Color | Green |
| Other Frame Color | Green |
| Frame Material | Metal |
| Frame Shape | Rectangular |
| Lens Color | No Color |
| Other Lens Color | Demo Lens |