

| Dry Fire Lockout | Yes |
| Power Source | Cordless |
| Bluetooth Compatibility | No |
| Fastener Length (Max.) | 2-1/8 in |
| Max. Fastener Length | 2-1/8 in |
| Nail Gauge | 18 |
| Battery Amp Hour | 2 Ah |
| Firing Modes | Bump Fire |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 18V |
| Fastener Type | Brad Nails |
| Height | 13.3 in. |
| Min. Fastener Length | 5/8 in |
| Width | 3.8 in. |
| Fastener Gauge | 18 |
| Firing Mode | Bump Fire |
| Wifi compatibility | No |
| Fastener Length (Min.) | 5/8 in |
| Batteries Included | 1 |
| Jam Clearance | Tool-Free |
| Battery Type | Li-Ion |
| Weight | 6.6 lbs. |
| Fastener Capacity | 2000 |
| Case Included | No |
| Length | 10.9 in. |
| Charger Included | Yes |


