| Style | Rectangle |
| Brand | Marc Jacobs |
| Type | Eyeglasses |
| MPN | MMJ567-5W3-52 |
| Department | Women |
| Gender | Women's |
| Lens Width | 52 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Arm Length | 135 mm |
| Frame Color | Purple |
| Other Frame Color | Transparent Violet |
| Frame Material | Plastic |
| Frame Shape | Rectangular |
| Lens Color | No Color |
| Other Lens Color | Demo Lens |