| Style | Rectangular |
| Brand | Guess |
| Type | Eyewear |
| MPN | GU1305-CRM-49 |
| Department | Women |
| Gender | Women's |
| Lens Width | 49 mm |
| Bridge Width | 19 mm |
| Arm Length | 135 mm |
| Frame Color | Brown |
| Other Frame Color | Brown |
| Frame Material | Metal |
| Frame Shape | Rectangular |
| Lens Color | No Color |
| Other Lens Color | Demo Lens |