

| Book-Binding Edge | Side |
| Cover Color Assortment | Amethyst Purple; Black; Fire Red; Pacific Blue; Seaglass Green; White |
| Book Width | 8.5" |
| Front-Cover Material | Poly |
| Sheet-Ruling Color | Blue |
| Sheet Ruling Size | 9/32" |
| Sheet Color | White |
| Note-Rule Lines per Sheet | 33 |
| Sheet Rule/Format Type | Medium/College Rule |
| Pocket Sized | No |
| Sheet Basis Weight (lb) | 56 lb Text |
| Color Family | Multicolor |
| Back-Cover Material | Poly |
| Cover Color | Randomly Assorted |
| Sheet Perforation Details | Macro-Perforation |
| Pocket Details | Loose-Sheet Pockets |
| Number of Pockets | 6 |
| Book-Spine Length | 11" |
| Sheet Size (Bound-Side First) | 11 x 8.5 |
| Sheets per Book/Journal | 150 |
| Book-Binding Type | Spiral Coil |
| Dated | No |
| Hole-Punch Details | Side: 3-Hole |
| Number of Section Dividers | 3 |
| Number of Subjects/Sections | 3 |


