| Style | Round |
| Brand | Oliver Peoples |
| MPN | OV1333-5062-49 |
| Department | Unisex |
| Gender | Unisex |
| Lens Width | 49 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Arm Length | 145 mm |
| Frame Color | Black |
| Other Frame Color | Matte Black DTB |
| Frame Material | Metal |
| Frame Shape | Round |
| Lens Color | No Color |
| Other Lens Color | Demo Lens Green Wash |
| Country of Origin | Made in Japan |