| Style | Round |
| Brand | Michael Kors |
| Type | Eyeglasses |
| MPN | MK3069-1014-54 |
| Department | Women |
| Collection Name | Edgartown |
| Gender | Women's |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Arm Length | 140 mm |
| Frame Color | Gold |
| Other Frame Color | Light Gold |
| Frame Material | Metal |
| Frame Shape | Round |
| Lens Color | No Color |
| Other Lens Color | Demo Lens |
| Country of Origin | Made in China |