

| Card Width | 3.5" |
| Cards Per Sheet | 10 |
| Paper Color(s) | White |
| Sheets Per Unit | 25 |
| Weight | 0.71 lbs. |
| Paper Grade (gsm) | 216 gsm |
| Card Height | 2" |
| Length | 12.1 in. |
| Height | 0.4 in. |
| Machine Compatibility | Laser |
| Paper Weight | 80 lb Cover |
| Sheet Size (W x H) | 8.5 x 11 |
| Width | 9.3 in. |


